Nauka czystości szczeniaka.

Zastanawiasz się jak nauczyć szczeniaka czystości? Jest na to kilka sposobów. Wystarczy odrobina konsekwencji.
Szczenię do 5 miesiąca życia nie jest w stanie długo wytrzymać bez załatwienia swoich fizjologicznych potrzeb. Robi to zawsze po drzemce, po jedzeniu i piciu, kiedy przyjdą goście. Dobrze zachować wtedy czujność i pamiętać aby wychodzić z psem co dwie godziny.
Im więcej poświęcimy czasu na naukę czystości, tym szybciej osiągniemy tego efekty, urlop w pracy w tym okresie jest więc wskazany. W przypadku bardzo małych piesków, dopuszcza się załatwianie spraw fizjologicznych na matach w domu, ale tylko przez bardzo krótki czas.

 

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, to wyznaczenie odpowiedniego miejsca w ogrodzie, lub znalezienie takiego, które jest spokojne by pies się nie wystraszył i mógł wracać do niego zawsze gdy wymaga tego sytuacja. Kolejną sprawą jest niedopuszczenie do tego, by szczeniak załatwiał się w domu. Podczas nauki dobrze jest trzymać go blisko siebie, najlepiej w jednym pomieszczeniu i od razu reagować w przypadku niespodzianki. Pamiętaj o obserwacji! Widząc, że zwierzę jest niespokojne, kręci się po dywanie, znaczy to że zaraz przystąpi do załatwiania swoich potrzeb. Ostatnią rzeczą jest system wynagradzania poprzez głaskanie czy podawanie smakołyków.

 

Author: woodhouse.com.pl