Wagi z pomostem

Obecnie na rynku istnieje wiele firm oferujących wagi najazdowe. Przed zakupem warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego produktu.

Firmy specjalizujące się w produkcji i montażu wag oferują trzy rodzaje najazdów: wylewane, prefabrykowane oraz stalowe.
Niektóre z wag najazdowych mogą być usadowione na prostych zbrojnych ławach fundamentowych, które są wylewane na mokro na placu budowy. Można też posadowić je bezpośrednio na placu betonowym, który posiada odpowiednie parametry wytrzymałościowe.

 

W sprzedaży są też przenośne wagi, które nie są na stałe związane z gruntem i nie wymagają pozwolenia na budowę. Ich pomost może być stalowy (pokryty blachą łezkową) lub stalowo – betonowy, w którym rama stalowa wypełniona jest mostowym betonem na kruszywie bazaltowym lub granitowym. Rodzaj odpowiedniego pomostu należy dostosować do warunków pracy urządzenia. Ważne jest jego przeznaczenie oraz stopień obciążenia.
Wagi najazdowe są proste w eksploatacji. Te z pomostem stalowym doskonale nadają się na tereny słabonośne, gdzie jest wysoki poziom wód gruntowych. Wybierając odpowiedni produkt należy wziąć pod uwagę miejsce jego usadowienia oraz uwzględnić długość najazdów.

 

Author: woodhouse.com.pl