Jak się ustrzec przed zaginięciem psa?

Dla niejednego z nas posiadanie zwierząt jest jedną z najmilszych rzeczy, jakie mogą nas spotkać w życiu. Przywiązujemy się do nich, one do nas i wszystko jest jak w bajce. Niestety nie zawsze. Wrodzona ciekawskość niektórych zwierzaków czy też podążanie zgodnie z zewem natury prowadzi niekiedy do katastrofy – pies bądź kot znika. Jest to dla nas, a przede wszystkim dla niego źródłem ogromnego stresu, dlatego też należy zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić.

Psiaki, w szczególności te małe nie są nauczone, gdzie znajduje się ich terytorium, a jednocześnie mają niespożytą energię do zabawy i odkrywania tak fascynującego przecież świata. Niechaj się strzegą wszyscy posiadacze bram, furtek czy ogrodzeń, nie wspominając o niedomkniętych drzwiach i oknach. Będąc właścicielem psa, trzeba je zabezpieczyć w taki sposób, aby nasz milusiński nie przemknął niezauważony do wielkiego świata.

Poza tym część psów uwielbia duże skupiska ludzi. Ogromną przyjemność sprawia im poruszanie się po nowych, nieznanych trasach albo też uleganie wdziękom innych piesków. Nietrudno wtedy o zerwanie się naszego czworonoga ze smyczy. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku niepuszczanie w takich miejscach psa samopas, a także zainwestowanie w specjalne wzmacniane szelki, które pomogą nam okiełznać emocje zwierzaka. Gdy zaś dojdzie do ucieczki, należy natychmiast poinformować otoczenie, że „zaginął pies Warszawa”. Szanse na jego szybkie odnalezienie zdecydowanie się zwiększą.

Dobrze jest również oznaczyć naszego psa na wypadek, gdyby miało dojść do ucieczki. Duże miasta takie jak Warszawa czy Kraków są obszarami, który dla naszego czworonoga stanowić będą ogromne wyzwanie. Gdy jednak znajdzie się dla niego wybawca, bez problemu może się on udać do najbliższego gabinetu weterynaryjnego celem odczytania numeru, a tym samym odnalezienia właściciela. Jednocześnie warto na obroży umieścić dane adresowe.

 

Author: woodhouse.com.pl