Izolacja akustyczna okien sposobem na uliczne hałasy. Współczynnik RW izolacyjności akustycznej okien

Cisza jest w dzisiejszych czasach luksusem, dlatego w rozwiązaniach dla domu zależy nam na wykorzystaniu zwiększonej izolacji akustycznej zarówno drzwi, jak i okien. Hałasy dobiegające z ulicy wpływają na nasz układ nerwowy i powodują nieraz rozdrażnienie, bóle głowy i inne dolegliwości. Dobre drzwi zewnętrzne o wysokim współczynniku akustyczności mogą zwiększyć znacząco komfort posiadania domu przy ruchliwej ulicy.

 

Można dodatkowo wybierając okna do swojego domu zwrócić uwagę na współczynnik izolacyjności akustycznej okien oferowanych przez producentów. Współczynnik RW to ważony wskaźnik akustyczności właściwej na który składają się widmowy wskaźnik dla dźwięków o niskiej i średniej częstotliwości, a także tych o średniej i dużej częstotliwości.
Izolacyjność akustyczna przegrody wyrażona jest w decybelach. Okna mogą dać wyciszenie nawet do 40 db, co jest znaczące w przypadku dobiegającego hałasu o dużej częstotliwości. Nie jest to bardzo powszechne rozwiązanie, jednak planując budowę domu znajdującego się przy drodze, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu dla komfortu własnego i swojej rodziny.

Author: woodhouse.com.pl